21 грудня 2017 року у відділі освіти Великомихайлівської районної державної адміністрації відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Великомихайлівського району на тему «Забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами». Розпочала семінар завідувач РМК Лукіянчук Н.П., яка налаштувала присутніх на позитив та приємну співпрацю. Методист РМК Тилкова О.А. продовжила семінар вправою «Закінчити фразу «Для мене дитина з особливими освітніми потребами – це … . Коли я бачу таку дитину, то відчуваю - … ». Далі учасники семінару із запропонованих афоризмів обирали той, який найповніше відбиває професійне кредо і стане девізом їхньої педагогічної діяльності. Присутні стали активними учасниками мозкового штурму «Що ж таке інклюзивна освіта?», поринули у «Спогади з дитинства».
Під час вправи «Метаплан» розроблено спільний алгоритм дій для вирішенням проблеми щодо готовності адміністрації школи щоб забезпечити права на освіту дітей з особливими освітніми потребами. Вправа «Фасилітатор» допомогла зрозуміти, що одному підтримка потрібна постійно, комусь – інколи. А завданням учителя - відчути, коли, кому та яку підтримку потрібно надати. Кожен з учасників пройнявся проблемами дітей з особливими потребами через завдання «Надірване серце».
Наступна вправа допомогла педагогам визначити якості та вміння, необхідні їм в роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби. Всі учасники прийшли до висновку, що на ефективність навчального процесу впливають як професійні, так і особистісні якості педагога. Усвідомити, яким чином можна самому та дітям стати ближчими одне до одного, визначити власну роль у формуванні позитивного мікроклімату в класі й у формуванні адекватної самооцінки учнів допомогла вправа «Як стати ближчими до дітей?».
Завдяки вправі «Шлях до серця дитини з особливими освітніми потребами» заступники з НВР і методисти РМК дійшли до висновку, що саме від їх дій та поведінки формується толерантне ставлення до дітей з особливими освітніми потребами. А повчальна «Притча про аксакала» виділила, що важливою рисою людини є терпимість.
Завершився семінар вправою «Сонечко побажань», під час якої кожен учасник семінару висловив свої враження, побажання та захоплення.
![](/_nw/12/s33654140.jpg) ![](/_nw/12/s05961735.jpg) ![](/_nw/12/s46771530.jpg) ![](/_nw/12/s14692208.jpg) ![](/_nw/12/s76650896.jpg) ![](/_nw/12/s19655291.jpg) ![](/_nw/12/s89551555.jpg) ![](/_nw/12/s92324863.jpg) ![](/_nw/12/s81659234.jpg) ![](/_nw/12/s80347911.jpg) ![](/_nw/12/s04825285.jpg) ![](/_nw/12/s48446011.jpg) ![](/_nw/12/s09964547.jpg) ![](/_nw/12/s36876867.jpg) ![](/_nw/12/s38985795.jpg) ![](/_nw/12/s94431986.jpg) ![](/_nw/12/s56245034.jpg) ![](/_nw/12/s38143626.jpg) ![](/_nw/12/s31933834.jpg) ![](/_nw/12/s06902364.jpg) ![](/_nw/12/79435892.jpg) ![](/_nw/12/53306085.jpg) ![](/_nw/12/s62402393.jpg) ![](/_nw/12/s40342241.jpg) ![](/_nw/12/26251912.jpg) ![](/_nw/12/13177352.jpg) ![](/_nw/12/14105617.jpg) ![](/_nw/12/24172160.jpg) ![](/_nw/12/96099502.jpg) ![](/_nw/12/00656859.jpg) ![](/_nw/12/14468157.jpg) ![](/_nw/12/s18728454.jpg) ![](/_nw/12/78552368.jpg) ![](/_nw/12/s45006825.jpg) ![](/_nw/12/s42547966.jpg) |