П`ятниця, 19.07.2024, 03:52
Відділ освіти Великомихайлівської РДА
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ми можемо годинами проводити час в інтернеті, намагаючись знайти потрібну інформацію. Але окрім корисних даних, в інтернеті є багато вірусів, шахраїв  і нецензурних матеріалів. Особливо важливо захистити свою дитину від загроз інтернету.Безпека дітей в інтернеті може бути досягнута різними шляхами.

Які загрози для дитини можна зустріти в інтернеті

 

У інтернеті є безліч загроз, які можуть вплинути на психічне здоров'я вашої дитини. Деякі з  цих загроз нешкідливі для дорослого, але для дитини можуть бути небезпечні.

Багато батьків думають, що знають все, чим займається дитина в інтернеті. Як показує практика, батьки далеко не завжди знають, що робить їх дитина в інтернеті.

Ось основні загрози, яким можуть бути схильні Ваші діти :

Сайти “для дорослих”

Ці сайти можуть містити порнографію, сцени вбивств і насильства  посібники з самогубства, способи створення зброї або вибухових речовин і так далі. На жаль, такі сайти складають дуже велику частку в інтернеті (за деякими даними, до 40% усіх сайтів містять подібні матеріали).

Соціальні мережі

Соціальні мережі усе більш популярні серед дітей і підлітків. У більшості дітей є своя сторіночка в соціальній мережі і навіть, але в одній.

Окрім нешкідливого спілкування і обміном фотографій, діти можуть зіткнутися зі зневагою і приниженнями з боку інших користувачів соціальних мереж. Діти можуть розповісти невідомій людині особисту інформацію (своя адреса, час, коли батьків немає удома). І навіть зустрінеться з дорослим. Наслідки цій  зустрічі можуть бути непередбачувані.

Шахрайство

Існує багато способів шахрайства і вимагання грошей в інтернеті. Багато дорослих розуміють, де нормальні сайти, а де шахраї, але діти не розуміють цього.

Діти в інтернеті можуть потрапити на сайт, на якому можуть попросити ввести номер телефону, для скачування матеріалів. Вказавши номер телефону, шахраї можуть підключити послуги або знімати гроші з рахунку дитини.

Це всього один з безлічі способів шахрайства. Треба розуміти, що дитина легко може повірити шахраєві і віддати йому інформацію або гроші.

Онлайн гри

Дитина може проводити в онлайн іграх годинник свого життя. Він втрачає комунікаційні сайти, відволікається від навчання. Крім того, у багатьох безкоштовних гра треба купувати додаткові опції і предмети. Таким чином, можна витратити дуже багато грошей.

Віруси

Звичайно, упіймати комп'ютерний вірус може будь-яка людина, доросла або дитина. Але, наприклад, якщо дитина упіймає банер – блокувальник, то  він може витратити багато грошей. Злякавшись, що батьки покарають його, він зробить все як сказано у банері, що б прибрати його, і Ви про це не дізналися.  Природно гроші підуть нікуди і банер не зникне.

Робимо Інтернет безпечним для дитини

Щоб забезпечити безпеку дітей в Інтернеті, треба вибрати методи і засоби, які здатні забезпечити заборону доступу дитини до визначених сайту або частинам цього сайту. Якщо дитина не зможе потрапити на небезпечний сайт, то і загрози для його фізичного або морального стану не буде. Крім того, віруси або шахраї так само не зможуть зашкодити Вашій дитині.

Для заборони доступу до небезпечних сайтів існує ряд програм і доповнень. Зараз ми розглянемо найпопулярніші засоби.

Браузер Гогуль

Гогуль – інтернет браузер для дітей. Він створений спеціально, що б захистити дитини від усіх небезпеки в інтернеті. Гогуль — абсолютно безкоштовний і надійний спосіб захистити Вашу дитину в Інтернеті. Гогуль дозволяє доступ тільки на перевірені сайти, на яких відсутня шкідлива для дитини інформація. Гогуль не лише забороняє доступ на “погані” сайти, але і веде статистику, коли і на які сайти заходила Ваша дитина і обмежує час перебування в інтернеті. До браузеру Гогуль є доповнення Angry Duck. Воно забороняє запускати будь-який інший браузер, окрім Гогуль. Таким чином, дитина не зможе вийти в інтернет тільки через безпечний браузер Гогуль. Для роботи браузеру Гогуль треба, що б у Вас був встановлений браузер  Mozilla Firefox. Ви можете викачати його разом з Гогуль. Я не описуватиму процедуру реєстрації батьків і скачування браузеру, оскільки детальна інструкція є на сайті Гогуль. Перейти до інструкції.

Norton Family

Norton Family – безкоштовний інтернет сервіс, який дозволяє батькам відстежувати усю діяльність дитини в інтернеті. Все що треба батькам – зареєструватися в системі Norton Family і встановити на комп'ютер спеціальну програму. Якщо у Вас декілька дітей і комп'ютерів, то Ви можете встановити програму Norton Family на кожен комп'ютер. Після реєстрації в системі Norton Family і установки додатка, батькам треба задати правила відвідування інтернету, з урахуванням віку і рівня розвитку дитини. Встановлені правила можна міняти у будь-який момент часу.

Можливості Norton Family: 

  • Моніторинг усіх сайтів, який відвідує Ваша дитина. Ви у будь-який момент можете подивитися, коли і на які сайти заходила Ваша дитина.
  • Обмеження часу відвідування інтернету.
  • Моніторинг соціальних мереж.
  • Моніторинг пошукових запитів. Ви будите знать, яку інформацію дитина шукає в інтернеті.
  • Моніторинг смартфонів. Ви будите знать, на які сайти заходить дитина зі свого смартфону.

З допомогою Norton Family Ви можете заблокувати доступ дітей до небажаних сайтів. Якщо Ваша дитина спробувала зайти туди, куди не можна, то Ви будите об порушення правил по електронній пошті.  Перед використання Norton Family, обов'язково вивчите довідку Norton Family. Там Ви знайдете відповіді на найчастіші питання по сервісу. Окрім те, можна розширити можливості Norton Family за допомогою платного компонента Premier.

Інтернет цензор

Інтернет цензор  - безкоштовне програмне забезпечення, яке блокує доступ до поганих сайтів. Вам треба встановити програму і поставити пароль на вхід в панель адміністрування. Інтерфейс програми досить зрозумілий. Викачати програму Ви можете по посиланню. База даних із забороненими сайтами автоматично оновлюється, так що захист буде завжди актуальним.  База даних відбирається виключно вручну. Ви можете самі додавати сайти в чорний або білий список. Інтернет цензор досить серйозно відноситься до безпеки дитини. Вона повністю відключає доступ до соціальних мереж, фото хостингам, файлообменнникам. Якщо Ви дозволяєте дитині сидіти в соціальних мережах або дивитися відео YouTube, те інтернет цензор може не підійти Вам.

Платний антивірус

У багатьох платних антивірусах встановлені модулі батьківського контролю. Якщо Ви використовуєте платний антивірус з батьківським контролем, то встановлювати інші програми для захисту дітей не обов'язково, але можна. Розглядати модуль батьківського контролю в кожному антивірусі займе дуже багато часу. Треба відмітити тільки, що краще всього функція батьківського контролю реалізована в продуктах Kaspersky CRYSTAL і Dr.Web Security Space.

Windows Live Family Safety

Windows Live Family Safety – компонент Microsoft Windows, який захищають Ваших дітей від небажаної інформації в інтернеті.  Має велику кількість налаштувань і розділення прав на кожен обліковий запис. Служба контролює діяльність Ваших дітей, забороняє доступ до шкідливих сайтів і створює звіти і діяльності дитини. Перед використанням Windows Live Family Safety Вам треба зареєструватися в системі Windows Live. Детальна інструкція по установці і налаштуванню Windows Live Family Safety представлена на сайті Microsoft.

Плагіни для блокування реклами у браузері

Плагіни для блокування реклами у браузері являються тільки додатковою сходинкою безпеки, для одного із засобів захисту дітей, вказаних в цій статті. Такі плагіни блокують різні рекламні блоки, які можуть містити порнографічні або інші шкідливі зображення і посилання. Вони не забороняють доступ на сайт, але блокують доступ до шкідливої інформації. Про те, як встановити доповнення для видалення реклами читайте в статті Блокування реклами у браузері. 

Існує велика кількість способів забезпечення безпеки дітей в інтернеті. Практично усі вони працюють за принципом заборони відвідування сайту з чорного списку. Такі списки створюються і оновлюються виробником програми. Якщо у Вас є платний антивірус з модулем батьківського контролю, то досить тільки встановити розширення для браузеру, яке блокує рекламу на сайті. Якщо у Вас немає платного антивіруса, то треба встановити одно з безкоштовних засобів. Вибирання конкретного засобу досить індивідуальне. Кожен батько повинен спробувати хоч би 2 способи, і визначити який йому більше подобатися. Перевірити надійність рішення для захисту дуже просто: встановити якийсь засіб і трохи посидите в інтернеті. Спробуйте відкрити сайт з порнографією або подібним “поганим ” вмістом. Якщо Ви не зможете це зробити, то засіб забезпечення безпеки дітей в інтернеті працює добре.

Вхід на сайт
Корисні посилання
Україна, Одеська область, смт. Велика Михайлівка