Загальноосвітня школа I-III ступенів №2 смт Велика Михайлівка Великомихайлівського району;
67100, Україна, Одеська обл., Великомихайлівський р-н, смт.Велика Михайлівка, вул. Комсомольська, 29;
04859-2-13-46;shoolevmih2@mail.ru;
Директор - Стиранець Інна Анатоліївна;
Ось вже й знову осінь золота
Стелить килими свої під ноги
І біжить до школи дітвора,
А від школи йдуть в життя дороги.
Погляньте на стежинку, яка все біжить і біжить, і здається кінця краю немає, а коли ступиш на неї, то вже і не зупинишся і виведе вона тебе рано вранці в храм науки, назва якого Великомихайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2.
Статус школа отримала у 1992 році, а до цього 75 років тому в приміщенні земської управи було спочатку відкрито 2-класну, а незабаром 4-х річну початкову школу. Цього приміщення не торкнувся час: воно таке ж як і три чверті віку тому. Споруда побудована просто без архітектурних зайвин, але міцна і довговічна. Цього приміщення могло і не бути, тому що декілька років тому було пошкоджено дах і було питання знести його, але, залишаючись вдячними нащадкам, ми зберегли цю стару школу. Зараз тут розміщенні майстерні, бібліотека, тренажерна зала.
З архівних даних про те, хто тут навчався і вчив після громадянської війни нема, але за спогадів старожилів відомо, що першою вчителькою була Негода Клавдія Порфентівна, жаль, але ми не знаємо всіх імен колег, які працювали тут до війни. У 1944 році після звільнення селища від фашистів школа відновила свою роботу, як початкова. У 1947 році пішли у 1-й клас, а у 1955 році стали першими випускниками 7-річки Богаченко Надія, Крицуненко Анатолій, Чумаченко Євген, Джусь Валентина, Нікул Світлана, Сатановський Микола, Юхименко Лідія, Чумаченко Галина, Деканенко Микола, Кумайгородська Галина, Черненко Надія , Муль Роман, Довженко Віктор, Мрачко Тамара, Богаченко Леонід, Шевченко Раїса.
Першим директором 7-ми річки був Кумайгородський Іван Григорович. Та всім відомо, що історію школи створюють її учні та вчителі, а їх чимало. За всі роки існування школи отримали неповну і повну середню освіту більш ніж 1000 учнів. Більш ніж 1000 доль і всіх об’єднує те, що у кожного в житті був улюблений вчитель, що зумів посіяти в серці дитини зерна любові і співпереживання на все життя.
Сплав мудрого педагогічного досвіду і молодої творчої ініціативи, дух співробітництва вчителів і учнів давав свої позитивні результати. Випускники нашої школи це люди різного віку, в багатьох уже літа на зиму повернули і їм трішечки важко подужати ті знамениті три сходинки на ганку школи, коли вони приводять сюди своїх онуків та правнуків. Багатьох наших випускників знають не лише в селищі, а і далеко за його межами.
В різні роки закінчили школу її випускники, але їх єднає однакове походження, бо вони учні самої старої, але вічно молодої школи.
Школа поправу пишається своїми учнями.
Ракович Миколою Сергійовичем – генерал-майором армії, Деречин Віктор Васильович – академік інженерної академії України, Васильєв Олег Валентинович – знаменитий хірург в м. Києві, Грабаровський Олександр Іванович – закінчив школу з золотою медаллю і з червоним дипломом Одеський економічний університет, Ткаченко Олександр Валерійович – закінчив Київський інститут міжнародних відносин, Романенко Андрій Борисович – педагогічний інститут і залишився працювати в аспірантурі. А скільки чудових подружніх пар у Великій Михайлівці, кохання яких зародилося у стінах нашої школи. Як правило, це щасливі сім'ї, розумні діти, які теж є учнями нашої школи.
Наша школа, як завжди, іде в ногу з вимогами часу і має перспективне майбутнє. З кожним роком збільшувалася кількість дітей, і виникла потреба в добудові школи.
У 1981 – 1982 роках були добудовані приміщення, де знаходяться їдальня, методичний кабінет та одна класна кімната.
У 1987 році добудований навчальний корпус з 5-ти класних кімнат і актова зала. Будувалось під керівництвом Палія Дмитра Пилиповича – колишнього голови колгоспу Україна.
У 1991 році ще 5-ть класних кімнат добудувалось під керівництвом Варбанеця Івана Михайловича тодішнього голови райвиконкому, а у 1998 році добудована спортивна зала під керівництвом голови райдержадміністрації Токмілова Миколи Пилиповича.
Нині у школі навчається 243 учня, працює 25 учителів.
Кожна людина обирає собі свою дорогу, а перед учнями спочатку їх багато: довгих і коротких, вузеньких і широких, прямих і переплутаних. На їх перехресті учитель. Учитель – він завжди учитель, та особливе значення для кожної дитини має перший учитель, а тому не повторний і запам’ятовується на все життя. Пройдуть роки, будуть інші вчителі і добрі, і чуйні, і мудрі, але перший вчитель назавжди залишаться першим, бо він був тим вогником, що освітив дитині дорогу в світ знань. Ось наша початкова школа, яка розміщена у двоповерховому будинку. Тут є всі умови для праці вчителів і навчання дітей. Світлі просторі класи, ігрові кімнати, гарні меблі..
Виявляючи винахідливість та фантазію вчителі можуть проводити різноманітні за своєю формою уроки, на яких завжди присутній елемент гри.
В історію нашої школи ввійшли вчителі, які всю свою душу, все своє серце віддавали своїм вихованцям – Кумайгородська Ганна Філаретівна, Бледнюки Антоніна Яківна та Іван Микитович, Шестакова Валентина Іванівна, Михайлюк Станіслава Тимофіївна, Арабаджи Таїсія Михайлівна, Лузан Галина Василівна, Флерчук Надія Іванівна, Плита Олександр Юхимович, Змінчак Михайло Васильович, Книш Ганна Никанорівна, Кліменко Василь Іванович, Барський Олексій Михайлович, Голуб Галина Федорівна, Швець Антоніна Михайлівна, Шаповаленко Валентина Федорівна.
Учителя і учні пишалися і пишаються своєю школою. На чолі учбового процесу завжди були люди достойні, які вболівали за свою справу, дорожили честю школи, були авторитетом для вчителів і учнів. Це наші директори Кумайгородський Іван Григорович, Блєднюк Іван Микитович, Блєднюк Антоніна Яківна, Михайлюк Станіслава Тимофіївна, Голуб Галина Федорівна, Гаверський Валерій Кирилович, Толмачевська Тетяна Семенівна, Ковальова Віра Петрівна, Скоцик Ольга Андріївна і Стиранець Інна Анатоліївна
Використані матеріали з шкільного сайту: сайт