Вівторок, 05.12.2023, 09:50
Відділ освіти Великомихайлівської РДА
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кардамичівський ліс


Біля села Кардамичево, на пагорбах з правої сторони Кучурганської долини шумить ліс-парк  - природна пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення. Заклав цей унікальний ліс-парк в 50-60-х роках ХІХ століття пан Кардамич на своїй  землі. В околицях Новоселівки та Кардамичево є багато чудових, мальовничих схилів, та парк закладено саме тут, біля чудодійного джерела, чи може таким воно стало уже потім? Та вода, з цілющого джерела Кардамичівського  лісу надає сили та наснаги, бадьорості та здоров'я. Пан Кардамич знав це, розливав воду в пляшки та вивозив, кажуть, і до Європи.

Річка Кучурган

Історичні хроніки свідчать, що в ХVІІ-ХІХ століттях, коли на цій землі не вщухали війни з турками, річка Кучурган була широкою і повноводною. За легендою, війська Суворова не могли вбрід перейти цю річку і наводили міст десь біля колишнього села Горського.

Збігали роки, відшуміла річка Кучурган, звузилися її береги, навіть перестрибнеш. А вода сховалася від людей під землю і, напевно, вже назавжди. І винні в тому ми самі. Наші, не так давні предки, вирубали обіч всі верби і осокори. Сокира без жалю нищила гаї на схилах і горбах кучурганських берегів. А згодом ті схили пошматував залізний плуг і рясні дощі. Лише кілька струмочків спішать в заплаву, наче онуки тієї сильної річки, і збираються біля ставка в очеретах і вже разом дзюрчать в бік Новопетрівки.

Великомихайлівський гай

 Дивний, казковий, надзвичайний… Так без перебільшення можна назвати мальовничий куточок природи поблизу селища Велика Михайлівка. 

Зараз цей лісок називають "Урочище”, "Роща”. Назва ця пішла від імені талановитого садівника пана Гросула  Рощина, який власноруч створив це ландшафтне диво, як місце для відпочинку. "Роща” має чотири джерела з цілющою водою, причому всі джерела різняться мінеральним складом води. Про це свідчать згадки старожилів, які пам'ятають, що, наприклад, для виготовлення вина брали воду лише з одного джерела, бо воді в нім покращувала смак виноградного напою, робила його смачним і цілющим. "Роща” ще до революції 1917 року була улюбленим місцем відпочинку гросулівців. У вільний час вони приїздили сюди, щоб прогулятись по чистим облаштованим алеям, помилуватись прохолодними фонтанами та штучними водоспадами. В святкові дні в "Рощі” грав духовий оркестр, який розважав відпочиваючих до пізнього вечора. Вже давно немає в "Рощі” алей і фонтанів. Через людську недбалість зсув землі винищив це рекреаційне диво.

І, як відголосок минулих часів дзюрчать чисті джерела з – під звалищ каміння та дерев.

Чисті джерела нашої землі.

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Корисні посилання
Україна, Одеська область, смт. Велика Михайлівка