У сучасному змісті освіти успіх інноваційних змін у першу чергу залежить від учителя, його творчого потенціалу, готовності до безперервної освіти, здібності до гнучкого соціально-педагогічного мислення, гуманістичної спрямованості особистості. Важливу роль у забезпеченні позитивних змін в системі освіти має вирішити удосконалення професійної компетентності педагогічних кадрів та підвищення їх наукового і загальнокультурного рівня. Удосконалення рівня професійної компетентності – один із основних напрямків реформування освіти. Тому саме цьому питанню присвячено районний семінар керівників ШМО учителів гуманітарного циклу «Діяльність шкільного методичного об΄єднання як засіб формування професійної компетентності педагога», який підготувала методист районного відділу освіти Сахно Галина Іванівна. Семінар відбувся 26 вересня 2017 року на базі Великомихайлівського НВК.
![](/_nw/11/s46609924.jpg)
Вправа «Знайомство» створила доброзичливу, невимушену атмосферу для роботи й дала можливість з’ясувати особистісні риси і професійні якості учасників семінару й налаштувала на роботу. Активно працювали в групах керівники шкільних методичних об΄єднань. Вони готували інформацію з відповідних тем, називали особисті якості сучасного педагога, визначали основні показники педагогічної компетентності вчителя та ключові компоненти компетентності вчителя, елементи педагогічної майстерності учителя, створили модель вчителя- майстра, визначали мету та завдання роботи ШМО,обговорювали нестандартні форми роботи ШМО та інноваційні зміни в освіті,.
![](/_nw/11/s70372676.jpg)
«Використання технології веб-квесту в методичній роботі»- став наступнім у семінарі. Методист РМК Сахно Г.І. ознайомила з інноваційною формою роботи з педагогічними кадрами, з питань формування інноваційної грамотності та культури педагогів. Адже використання ІКТ виводить організацію методичної роботи з учителями на новий, більш ефективний рівень, що відповідно позитивно впливає на навчально-виховний процес навчальних закладів і сприяє постійному творчому зростанню вчителів.
![](/_nw/11/s34019226.jpg)
Далі керівники ШМО Цебриківської ЗОШ 1-111 ступенів Євчук О.М. та Цебриківської ЗОШ 1-11 ст. Анастасієнко Т.М. , Великоаплосківського НВК Волкова О.Є. поділилися досвідом своєї роботи. На завершення семінару вчитель Новоборисівської ЗОШ 1-111 ступенів Шаповалова Тетяна Анатоліївна зачитала 13 цікавих фраз , яких треба уникати вчителю на уроці.
![](/_nw/11/s59711185.jpg) |