Вівторок, 21.11.2017, 06:36
Відділ освіти Великомихайлівської РДА
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Атестація педагогічних працівників

Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010р. №930, набрало чинності з 30 грудня 2010 року, викликало у освітян області низку запитань.

Подаємо відповіді на деякі з них.

Які найсуттєвіші зміни внесено до Типового положення ?

Якщо так можна говорити то вони такі:

а)  Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою. (Пункт 1.5).

б) Якщо кількість педагогічних працівників навчального та іншого закладу становить менше 15 осіб, їх атестація проводиться атестаційними комісіями І рівня, визначеними відповідним органом управління освітою, або атестаційними комісіями ІІ рівня. (Пункт 2.10)

в) Атестація педагогічних працівників здійснюється атестаційними комісіями у такі строки: комісіями І рівня – до 1 квітня, ІІ рівня – до 10 квітня, ІІІ рівня – до 25 квітня.

г) Педагогічні працівники з повною вищою педагогічною або іншою повною освітою, які до набрання чинності Законами України «Про дошкільну освіту» (11.07.2001р.), «Про загальну середню освіту» (13.05.1999р.), «Про професійно-технічну освіту» (10.02.1998р.), «Про вищу освіту» (17.01.2002р.) працювали й продовжують безперервно працювати у навчальних та інших закладах  не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді  з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту. (Пункт 4.10)

д) Педагогічні звання присвоюються безстроково (Пункт 4.10)

Я за дипломом учитель хімії, а маю ще й години з фізики. Як я маю атестуватися у квітні 2011 року ?

Ви маєте атестуватися як учитель хімії, а отримана Вами категорія буде поширюватися і на години фізики при умові, що Ви пройдете підвищення кваліфікації з фізики (Пункт 3.20)

Я закінчила педагогічне училище. Працюю вчителькою  початкових класів. Чи можуть мені присвоїти педагогічне звання «Старший учитель» ?

Відповідь: Можуть (Пункт 5.4). Це право надано атестаційній комісії ІІ рівня (Пункт 2.13.4).

Я працювала вчителькою початкових класів. Маю повну вищу педагогічну освіту. Перейшла на посаду вихователя дошкільного дитячого закладу. Чи збережеться за мною кваліфікаційна категорія, яку я отримала проходячи атестацію як вчителька початкових класів.

Відповідь: Збережеться (Пункт 3.22)

У 2008 році я отримала повну вищу освіту і приступила до роботи в загальноосвітній школі. У 2011-2012 навчальному році планую йти на атестацію. Чи потрібно мені перед цим проходити підвищення кваліфікації ?

Відповідь: Ні, не потрібно (Пункт 1.7)

Я працюю на посаді вчительки української мови у відповідності зі спеціальністю за дипломом. Маю ще 0,5 ставки вихователя групи продовженого дня. Як я маю проходити атестацію ?

Відповідь: Ви маєте атестуватися по кожній посаді (Пункт 4.1)

Я закінчила педагогічне училище, потім отримала повну вищу педагогічну освіту, спеціальність – вчителька української мови та літератури. Працюю на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І ступеню. Веду уроки української мови в початкових класах. Як я маю атестуватись ?

Відповідь: Ви маєте атестуватись як учитель початкових класів (Пункт 4.10)

Я у свій час закінчила Одеський сільськогосподарський інститут. Отримала спеціальність «Вчений агроном». Працювала агрономом в колгоспі, а з 1996 року працюю на посаді вчителя біології сільської школи. Систематично підвищую кваліфікацію на курсах як вчитель біології. Чи можу я при проходженні атестації отримати І та «вищу» категорії і чи можуть мені присвоїти педагогічне звання «учитель методист», «старший учитель» ?

Так, можете (Пункт 4.10) і (Пункт 5.2 та 5.3)

Я маю повну вищу музичну осв і ту . Працюю музичним керівником в дитячому дошкільному закладі. Чи може мені бути присвоєне педагогічне звання «вихователь-методист» ?

Відповідь: Так, може (Пункт 5.2)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Корисні посилання
Україна, Одеська область, смт. Велика Михайлівка